Jak przygotować się na pokaz iluzjonistyczny

BLOG

Jak przygotować się na pokaz iluzjonistyczny

Jak przygotować się na pokaz iluzjonistyczny na weselu

Organizując wesele – na Twoich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Niełatwe jest koordynowanie kwiaciarni, cukierni, sali weselnej, gości i wielu innych rzeczy. Dlatego w tym miejscu ułatwię Ci nieco organizacje, rozwiewając wszystkie wątpliwości co do pokazu iluzji na weselu!

Najważniejsze, co musisz zrobić, to…

Skłamałbym, mówiąc, że możesz załatwić wszystko jednym telefonem. Co prawda, zaproszenie iluzjonisty na wesele nie wiąże się ze zbyt dużym nakładem pracy. Jednak istnieje pewne minimum, bez którego powstaje ryzyko niedopasowania.

A więc, co musisz zrobić przed pokazem iluzji? Oczywiście wybrać odpowiedniego iluzjonistę! Nie mam tu na myśli, że musisz wybrać najdroższą opcję, czy najpiękniejszą wizytówkę. Nie. Musisz wybrać tego magika, który w Twoim odczuciu najlepiej pasuje do Was i Waszego wesela

Chcecie zrobić imprezę z przymrużeniem oka? Szukajcie iluzji komediowej. Chcecie, by było elegancko i premium? Nie bójcie się zadawać trudnych pytań. Aktualnie na rynku funkcjonuje na tyle dużo, różnych artystów, że z pewnością uda Wam się znaleźć kogoś idealnego!

Para młoda na weselu

Planuj z wyprzedzeniem!

Ta zasada dotyczy praktycznie każdego magika występującego na weselach. Kalendarz mój, jak i moich kolegów po fachu często zapełnia się na parę miesięcy przed okresem weselnym. Co to oznacza? Że jeżeli odłożysz rezerwację terminu na ostatnią chwilę, to może spotkać Cię przykra niespodzianka.

Dlatego, jeżeli czujesz, że trafiłaś na idealnego performera – nie czekaj, tylko dzwoń! W ten sposób nie tylko poznasz go nieco bliżej, ale też będziesz mogła zabookować termin, który Cię interesuje. A to już jeden, mały problem mniej.

Zdaj się na doświadczenie

Na szczęście, to już praktycznie koniec Twojego “aktywnego” wkładu w pracę iluzjonisty na weselu. Od tego momentu (pod warunkiem, że wybrałaś odpowiedniego magika) możesz zdać się na jego doświadczenie.

Profesjonalny usługodawca dopyta Cię o warunki, salę, ilość gości, Twoje oczekiwania i wiele innych elementów. Dlaczego? Aby przygotować idealnie dopasowany spektakl dla Ciebie i Twoich gości!

Oznacza to też, że nie musisz się martwić o sprawy logistyczne. Większość magików przyjeżdża na miejsce z dość dużym zapasem czasowym, by przygotować się do występu. Pozostaje jednak jeszcze kilka drobiazgów organizacyjnych, którym warto się przyjrzeć!

Niespodzianka, czy zapowiedziane show?

Dość często pokaz iluzji jest swego rodzaju prezentem-niespodzianką dla Pary Młodej od gości. W takiej sytuacji oczywiście na ich barkach spoczywa odpowiedzialność, by tej tajemnicy dochować!

Z drugiej strony – Para Młoda może zaskoczyć swoich gości pokazem magika. Ewentualnie odegrać scenkę, że sami się nie spodziewali, dołączając do zaskoczonych uczestników zabawy.

Trzecią, najwygodniejszą i najmniej wymagającą opcją jest otwarte zapowiedzenie pokazu. Dzięki temu nie trzeba uważać na słowa, ukrywać się ze swoimi planami, a do tego – każdy może przeżywać małą ekscytację już po wejściu na salę weselną!

Jak przygotować gości na pokaz iluzjonisty?

Choć nie jest to must have, to warto wziąć pod uwagę stan naszych gości. Oczywiście nikt nie oczekuje, że każdy uczestnik zabawy będzie w pełni trzeźwy. Jednak dobrze, gdy goście są w fazie początkowej lub rozwojowej, a nie finałowej “degustacji”.

Oprócz tego nie musisz w żaden specjalny sposób nastawiać swoich gości. Każdy może bawić się tak, jak chce. Brać czynny lub pasywny udział w pokazie. Doświadczony iluzjonista z pewnością zadba o komfort całej widowni.

Kiedy jest najlepszy czas na pokaz?

Warto zaznaczyć, że na to pytanie przy każdej realizacji – odpowiedź może być inna. W niektórych przypadkach dobrym momentem jest występ tuż po posiłku. Część Par Młodych decyduje się na pokaz po pierwszych toastach. Jeszcze inne, w trakcie zabaw rozgrzewających, albo tuż przed oczepinami.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepszy efekt, pokaz iluzji daje między godziną 21 a 22. Większość gości jest już wtedy odpowiednio “rozluźniona”, ale jeszcze na tyle obecna, by czerpać pełnymi garściami z doświadczenia magii.

Iluzjonista na weselu z asystentem

Parkiet, jako scena? To zawsze się uda!

Wiele Par Młodych stresuje brak sceny. Obawiają się, że są to niewystarczające warunki, bo przecież pokaz jest “sceniczny”. Spokojnie. Tak naprawdę najważniejsze jest to, by każdy mógł swobodnie widzieć, co dzieje się na parkiecie podczas pokazu. A z racji, że podobny warunek musi spełnić, by wykonać pierwszy taniec – to na 99% nie będzie z tym żadnego problemu!

Dlatego – uspokajam. Parkiet, jako scena w zupełności wystarczy, aby wykonać w pełni profesjonalny pokaz iluzji na weselu.

Aspekty techniczne pokazu iluzji na weselu

Pod tym względem, aż ciśnie się na usta “to zależy”. Jednak na szczęście – nie od Pary Młodej. Nagłośnienie, światło, ułożenie stołów, czy widowni nie powinno być Twoim zmartwieniem. Każdy, szanujący się usługodawca ustali wszystkie szczegóły z innymi firmami obecnymi na weselu.

W ten sposób często nagłośnienie jest pożyczane od DJ, światła od sali weselnej, a ułożenie sali uzgadniane z cateringiem lub firmą wypożyczającą meble. Dzięki temu – nie musisz się o nic martwić! Powstaje jednak pytanie…

O co Para Młoda musi się martwić?

 Jedynie o swój komfort i realizacje wizji wieczoru. Oczywiście – nie mogę wypowiedzieć się w imieniu wszystkich usługodawców. Jednak, jeżeli chodzi o moje pokazy iluzji na weselu, to robię wszystko, co w mojej mocy, by nie dokładać pracy, stresu, czy zmartwień organizatorom.

Tak ja, jak i inni profesjonalni usługodawcy rozumiemy, że naszym zadaniem jest rozwiązywanie problemów, a nie tworzenie ich. Stąd to podejście wzajemnego wsparcia i realizowania swoich zadań tak, by ten wieczór był najpiękniejszym wydarzeniem w życiu Pary Młodej.

Polecenie innych usługodawców

Ogromnym plusem zaproszenia magika na wesele jest fakt, że większość z nas posiada bardzo bogatą siatkę kontaktów. Co to oznacza w praktyce? Dla przykładu – jeżeli w ostatniej chwili DJ się rozchoruje, to taki iluzjonista z pewnością ma kilka (czasem kilkadziesiąt) kontaktów, po które może sięgnąć w kryzysowej sytuacji.

Oznacza to, że nie tylko decydujesz się na atrakcję, która jest bezproblemowa i elastyczna, ale też w pewnym sensie ubezpieczasz swoją imprezę od przypadkowych sytuacji.

Jak przygotować się na pokaz iluzjonistyczny – podsumowanie

Jak więc widzisz, by w pełni cieszyć się pokazem iluzji – wcale nie musisz zaprzątać sobie głowy przygotowaniami. Wystarczy, że podejmiesz dobrą decyzję, a odpowiedni profesjonalista zajmie się wszystkim od A do Z.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania, na które nie odpowiedziałem w tym artykule – koniecznie się ze mną skontaktuj tutaj!

Copyright © 2024 - Kacper Mysiorek - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna